Måste man vara med i Postkodlotteriet för att delta i era TV-program?
Måste man vara med i postkodlotteriet och köpa en lott för att få deltaga i programmet Drömpyramiden eller Postkodmiljonären? Och vad kostar lotterna?
Följ inlägget
0
följare
Vad bra att du hör av dig.
Nej, du behöver inte vara med i Postkodlotteriet för att delta i Drömpyramiden eller Postkodmiljonären.
En postkodlott kostar 170 kronor i månaden och då deltar den i alla dragningar, varje dag.
Önskar du gå med i lotteriet kan du göra det på vår hemsida.
Återkom om du har ytterligare frågor.
Vänligen,
Vad roligt att du vill delta i Postkodmiljonären!
För information om hur du kan bli en av våra tävlande i programmet, besök vår hemsida. Postkodmiljonären spelas in i Warner Bros TV-studio i Göteborg.
Med lite tur och skicklighet kan det bli just du som får vara med och tävla!
Vänligen,
Om jag betalar tex 170kr för drömmpyramiden är jag då med i postkodlotteri också?
Hur många olika spel har ni i så fall?
Mvh Denis
Vilken bra fråga!
När du har en lott i Postkodlotteriet deltar du i varje dags dragning. Vi drar minst ett postnummer som vinner varje dag i Sverige.
Är du en lycklig vinnare får du alltid SMS, mejl eller brev.
Postkodmiljonären och Postkodpyramiden är våra Tv-program där vi visar några av veckans Postkod vinster samt att man har chans att vara med som enskild person och tävla.
Man kan söka in till att vara med i dessa program genom att skicka in en ansökan:
https://www.postkodlotteriet.se/om-oss/tv.html
Önskar dig en fin dag och stort lycka till!